Projížďka na kole

Zapínám Endomondo, nastavuji mód Mountain biking a vyrážím po třetí v životě na nášlapech vstříc rozhledně Černá Studnice. Když jsem se na hoře ocitl, nechtělo se mi pro lenost dolů, abych později nemusel šlapat nahoru. Vyrazil jsem tedy po Černostudničním hřbetu směr Tanvald.

Ejhle. Mountain biking se brzy změnil na climbing biking. A přestože cyklistické boty zdálky mohou připomínat lezečky, tak opak je pravdou. No nic, byl jsem na třech vyhlídkách, potkal nespočet udivených turistů a když se zrovna nekoukali, tak jsem si dal párkrát na pusu, neboť při zastavení se mi občas nepodařilo z toho nášlapu jaksi vycvaknout.

Když jsem spatřil to ošklivé město Tanvald, tak jsem poprvé v životě byl za to rád. Mohl jsem konečně zamířit k jizerskohorským vrškům. Následovalo 30 celkem nudných kilometrů.

Z nudy mě vytrhl až nový ještě mladičký Kreuziger, který ve svém cyklistickém tréninku stále používá metodu zadních přídavných koleček. Naše měření sil bylo krátké. Jako zkušený borec si mě povodil tak, že jsem byl nucen efektivním smykem skončit v nejbližším rigolu naplněném mokřadou a nad to vyšperkovaným obyčejným perkem. Nadějný cyklista tak mohl bez obav šlapat dál vstříc své vyděšené mamince, které vítězoslavně oznámil, že on je v pořádku. Promočený a v nepříliš teplém počasí byla cesta dolů z Jizerek do Jablonce doslova mrzutá.

Jo, dobrej výlet to byl. Fakt mě to bavilo. 

Sportu zdar a climbing bikingu obzvlášť.

Životní etudy

Nejnovější články