Honza Mikula

Pocházím ze svobodného Jablonce. Jsem fanoušek povídavé ekonomie, kognitivní psychologie a UX. Líbí se mi koncepty jako svoboda učení a svoboda v práci.

Zasílat články emailem

@ t f ln rss

Wagrain, Rakousko, 5. 2. 2018

Ekonomické povídání

Peníze navíc neexistují. Ani ty z Bruselu

Dotace z Evropské unie jsou prý dárek pro naše hospodářství, za který bychom měli být vděční. Ve skutečnosti se mnozí politici, ekonomové a novináři mýlí. Z Bruselu nedostáváme ani korunu navíc.

Ekonomické povídání

O mudlovských penězích a kouzelné síle člověka

Pojednání o tom, jak ekonomii zaplavila falešná víra v kouzelnou moc peněz a o zmatení, kde se bere bohatství a v čem spočívá solidarita.

Kam letos na dovolenou? Za svobodou

Tipy na letní semináře věnované svobodě. Navštívíte Německo, Řecko, Bulharsko či Slovinsko, vzděláte se a poznáte mnoho zajímavých lidí.

Životní etudy

Ukrajinský deník

O tom, jak jsem výletoval na Ukrajinu do krásného historického městečka Lvova na Liberty Camp.

Politické tlachání

7 bodů, jak bojovat proti terorismu

Chceme-li nad teroristy vyhrát, je třeba se vrátit k liberálním principům, na kterých je západní společnost založená. Zde je sedm bodů, které by mohly pomoci.

Právní handrkování

O diskriminaci, morálce a zákonech

Reakce liberálního pionýra na text Jindřicha Šídla v Hospodářských novinách, ve kterém psal o ostravském hotelu, který odmítal hostit ruské občany, čímž jeho majitel chtěl vyjádřit odpor vůči ruské anexi Krymu.

Životní etudy

Omluva a poděkování fanouškům

Tradiční Orel cup byl pro nás dlouhá léta noční můrou. Nikdy jsme nebyli schopni překonat nástrahy osmifinále. Ač nerad musím přiznat, že často jsme si naši frustraci léčili sklenkou alkoholu. Tenhle rok byl jiný.

Štěbetání na Twitteru