Kam letos na dovolenou? Za svobodou

V uplynulých dvou letech jsem byl v Bulharsku, Belgii, Slovinsku a naposledy na Ukrajině. Vzdělával jsem se tam, procvičoval angličtinu, potkával zajímavé lidi ze všech koutů světa a poznával tamní kulturu, hospody a bary. A protože jsem si tyto výpravy za svobodou tuze oblíbil, doporučuji je všem. Tady je pár tipů, kam můžete vyrazit.

10. - 12. 4. - Berlín - ESFL konference

Největší studentská konference tento rok. Speciálně se těším na jednoho z mála libertariánů v Evropském parlamentu Daniela Hannana a také na Tom G. Palmera z Cato institutu. U téhle akce je velká výhoda, že se o skoro nic nemusíte starat, neboť s dopravou i ubytováním vám pomůže česká pobočka SFL.

Cena 25 až 35 euro + ubytování a doprava.

Pořádá European Students For Liberty, facebooková událost, registrace na webu.


23. - 30. 4. - Řecko - Liberty Camp

Liberty Camp jsem absolvoval dvakrát. Z Malty nezapomenu zejména na zajímavé přednášky o zákulisí americké a evropské politiky od bývalého makléře z Wall Street, které jsme poslouchali rozvalení na pláži u moře. Liberty Camp ve Lvově zase nabídl jedinečnou příležitost porovnat mediální a sociálněsíťový obraz Ukrajiny s realitou.

Cena 150 euro + doprava.

Pořádá Language of Liberty Institute, facebooková událost.

Stejný institut pořádá i podobné akce na Bali, v Indii či Africe. Více na languageofliberty.org.


12. - 18. 7. - Bulharsko - IES Summer Seminars

Do Bulharska jsem jel na svůj první letní seminář. Ten se odehrává v Bansku, což je lyžařské středisko. To má dvě výhody. Jste obklopeni nádhernými horami a v létě tam je velmi levně. Seminář je koncipován hodně diskuzně a mezi přednáškami je mnoho času na bazén či saunu v pěkném hotelu, kde pobýváte.

Cena zdarma, pouze je potřeba se tam dopravit.

Pořádá Institute for Economic Studies, registrace na webu.

Stejná akce se koná i v Německu (19. - 25.7.) a Gruzii (21. - 26.7.).


Září - Slovinsko - Liberty Seminars

Liberty Seminars, které se odehrávají u nádherného Bohinjského jezera, je ze všech akcí asi nejvíce odborně zaměřená. Dopředu dostanete seznam literatury, co byste měli načíst. Účastníci jsou rozděleni na začátečníky a pokročilé. Každá ze skupin má trochu odlišný program, i když některé přednášky jsou společné. Ze Slovinska jsem odjížděl nadšený i proto, neboť má slabost ke knihám byla nasycena množstvím obdržené literatury včetně kompletní série knih od Ayn Rand (nechyběl ani Atlas Shrugged).

Cena 200 - 300 eur (záleží na stipendiu, které vám bude schváleno) + doprava.

Pořádá Svetilnik, datum ještě nebylo oznámeno, sledujte webové stránky.


Během cest jsem potkal bývalé politiky, představitele významných liberálních think-tanků v Americe i v Evropě, úspěšné podnikatele a vůbec mnoho zajímavých lidí.

Prostě tahle zkušenost stojí za to. Takže šťastnou cestu!

PS: Pokud víte o dalších zajímavých akcí, budu rád, když mi o nich dáte vědět.

Nejnovější články